Fontos tudnunk, hogyan közlekedik az információ a szervezetünkben: először a szívünkben landol, majd 5 másodperccel később ér csak az agyunkba.
Biológiai kísérletekben kimutatták továbbá, hogy a szívünkben több ezer agysejt található, amelyek ugyanúgy képesek emlékezni, mint az elménkben lévők.
Miért fontos ezt tudnunk?
Tudnunk kell, hogy válaszaink érzelmi alapúak.
Ha nem foglalkozunk ezzel a ténnyel, akkor folyamatosan vakvágányra fut a szándékunk, és nem úgy értelmeznek bennünket, ahogy mi várnánk, elvárnánk.
Viszont minél tudatosabban foglalkozunk ezzel a ténnyel, annál erősebb, fejlettebb lesz az érzelmi intelligenciánk, és válaszaink a szándékunk szerint érnek majd célba.
Nem kell azzal foglalkoznunk, hogy hassunk érzelmileg a környezetünkre, mert ez mindenképpen bekövetkezik, ha akarjuk, ha nem.
Sokkal nagyobb jelentősége annak van, hogyan hatunk rá, mit üzenünk. Az érzéseket megérezzük, akkor is átmennek, ha nem mondjuk ki, nem beszélünk róla.
Vajon milyen képességük erős a csúcsteljesítőknek, akik például:
– könnyen megoldják a konfliktushelyzeteket
– jól tudják a csapatukat motiválni
– hatalmas, támogató közösséget tudnak építeni
– pontos visszajelzéseket tudnak adni
– jól ismerik és uralják saját érzelmeiket
– jól olvassák és befolyással vannak mások érzelmeire
Hiába minden szakértelem, ha az érzésekkel nem foglalkozunk, nem leszünk sikeresek munkánkban, nem leszünk boldogok a magánéletünkben.
Mit tárol a szíved? Úgy fogsz reagálni.
Ha változást szeretnél, változtass az érzelmeiden, a saját érzelmeiden!